REGULAMIN www.tortolandia.pl
   Strona główna   Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: REGULAMIN www.tortolandia.pl  (Przeczytany 14242 razy)
tortolandia team
Administrator
Mistrz Babeczka/Ciacho
*****

Karma: 0
Offline Offline

Wiadomości: 705


« : Sierpień 02, 2010, 03:37:26 »

Witamy na Forum Tortolandia.pl.

Nie jesteśmy formalnym klubem - organizacją. Nasze forum to miejsce spotkań dla tych których łączy zamiłowanie i pasja do tworzenia słodkości dla siebie, rodziny, znajomych. Spotykamy się też na targach i prezentacjach, informacje o nich znajdziesz na forum.

Jeśli masz ochotę do nas dołączyć - zapraszamy do zarejestrowania się. Uzyskasz w ten sposób możliwość aktywnego uczestnictwa w forum. Panuje tu miła i towarzyska atmosfera, oczekujemy też takiego klimatu od osób które do nas dołączą.


A oto kilka zasad o których powinieneś wiedzieć na wstępie :

- Szanujemy się nawzajem i pomagamy sobie,
- Nie honorujemy zaświadczeń o dysleksji,

Administrator zastrzega sobie możliwość usunięcia konta w przypadkach:
- braku aktywacji konta po rejestracji w rozsądnym terminie,
- utworzenia konta z niejasnymi lub nieprawdziwymi danymi,
- braku aktywności (logowania) przez dłuższy okres,
- rażącego naruszenia dobrych zasad i regulaminu


Regulamin www.tortolandia.pl

§1. Podstawowe pojęcia

* użytkownik – osoba zarejestrowana na forum www.tortolandia.pl posiadająca swój nick, która ma uprawnienia do pisania w każdym forum, głosowania w ankietach, dodawania komentarzy itd.
* użytkownik aktywny, uprawniony do głosowania w konkursie - osoba zarejestrowana na forum www.tortolandia.pl posiadająca swój nick, biorąca czynny i konstruktywny udział w forum tzn. wprowadziła minimum trzy konstruktywne wypowiedzi jest uprawniona do głosowania w konkursie TORT MIESIĄCA
* administrator, moderator – osoba odpowiedzialna za utrzymanie porządku na forum. Moderator pilnuje, aby wszystko było zgodne z regulaminem. Administrator wprowadza odpowiednie zmiany.
* profil – czyli dane i własne ustawienia forum użytkownika. W profilu każdy użytkownik może podać dane dotyczące jego osoby oraz dokonać własnych ustawień forum m.in. format daty.
* avatar – obrazek wyświetlany przy użytkowniku, który każda zarejestrowana osoba w profilu może wybrać z galerii emblematów lub wgrać obrazek z własnego komputera. Można też podać adres URL do obrazka znajdującego się na innym serwerze.
* podpis – tekst wyświetlany pod każdym postem, który każdy użytkownik może zdefiniować w swoim profilu.
* PW (prywatna wiadomość) – wiadomość jaką możesz wysłać do dowolnego użytkownika za pośrednictwem forum.
* temat – nazwa (temat) rozpoczętej dyskusji (wątku).
* post – każda pojedyncza wypowiedź w wybranym temacie.
* ban – czyli zablokowanie dostępu do serwisu danemu użytkownikowi. Ban może być przyznany na użytkownika lub jego IP, na pewien okres lub dożywotnio. Ban przyznawany jest za ewidentne lub notoryczne łamanie regulaminu.

§2. Postanowienia ogólne

Udział w forum jest bezpłatny. Osoba, która przy rejestracji wypełnia formularz powinna podać prawdziwy adres e-mail, który jest niezbędny do prawidłowego korzystania z forum. Nick, który podajesz podczas rejestracji nie może być wulgarny ani obraźliwy, nie może to też być adres strony. Użytkownicy z takim nickiem będą usuwani.

Serwis www.tortolandia.pl nie wykorzystuje żadnych danych podanych przez użytkowników przy rejestracji w jakichkolwiek celach. Jedynie e-mail może być wykorzystany do kontaktu, ale nie będzie podawany osobom trzecim.

§3. Zasady ogólne

1. Zabrania się posiadania więcej niż jednego konta na forum.
2. Zawsze staraj trzymać się tematu dyskusji.
3. Użytkownikowi NIE WOLNO zamieszczać w wypowiedzi:
- treści, których publikacja stanowi przestępstwo (w szczególności o charakterze pornograficznym, rasistowskim lub antypaństwowym),
- treści obelżywych w stosunku do innych użytkowników forum,
- treści naruszających przepisy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (plagiat),
- scen propagujących przemoc, treści mogących wywołać uczucie zgorszenia lub obrzydzenia
3.1. Treści umieszczone wbrew temu zakazowi zostaną usunięte. Administrator forum zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników forum, którzy uporczywie naruszają niniejszy regulamin.
3.2. Wypowiedzi użytkownika w kwestiach porządkowych podlegają kontroli moderatora i administratora.
3.3. Wątki i posty zawierające insynuacje oraz ataki personalne na pozostałych użytkowników forum, czy autorów tekstów będą usuwane a użytkownik "atakujący" będzie otrzymywał ostrzeżenie lub ban.
3.4. Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści komentowanych artykułów, jak również nie wnoszące nic konstruktywnego do dyskusji mogą być usuwane przez moderatora i administratora, celem zachowania maksymalnej przejrzystości i przydatności tematów.
4. Problemy techniczne itp. proszę zgłaszać do administratora po upewnieniu się ze zaistniały problem nie wynika z waszej winy.
5. Na forum zabrania się omawiania tematów oraz zagadnień nie związanych z naszym forum pod względem merytorycznym, a w szczególności omawiania i przytaczania spraw innych for - przewinienie surowo karane patrz §7 wyłączając upomnienia!  
6. Sprawy prywatne załatwiaj przez PW (prywatne wiadomości) lub e-mail.
7. Administrator oraz moderator są autorytetem na forum i nie należy podważać ich decyzji ani prowadzić do bezsensownej wymiany zdań próbując dojść swojej racji.
8. Moderator jest opiekunem forum. Jest odpowiedzialny za jego rozwój i porządek.
8.1 Do zadań moderatora należy w szczególności:
- bieżące nadzorowanie wszystkich tematów w obrębie działu;
- kontrola tematów i postów pod kątem ich zgodności z regulaminem;
- troska o wewnętrzny ład i harmonię w obrębie działu oraz dynamikę jego rozwoju.
8.2 W tym celu moderator ma prawo:
- kasowania i blokowania tematów;
- przesuwania tematu po uzgodnieniu z administratorem forum;
- edycji tematów i postów w celu modyfikacji ich treści (ze wskazaniem uzasadnienia);
- wnioskowania do administratora o ukaranie lub wyróżnienie użytkownika;
- prowadzenia dyskusji na zasadach ogólnych.
- wydania upomnienia lub polecenia
- korekty - tytułu tematu, merytorycznej zawartości treści, pisowni lub błędów ortograficznych
- korekty - w polu podpisu: rozmiaru i koloru tekstu, treści zakłócających przeglądanie forum oraz treści niezgodnych z prawem
- korekty - w polu identyfikacyjnym użytkownika: emblematu (avatara), nazwy użytkownika (nick`a) lub miejscowości, jeżeli zawierają treści ogólnie przyjęte za nieprzyzwoite i naruszają obowiązujące normy prawno-obyczajowe oraz treści pozbawione związku z ich przeznaczeniem
- usunięcia załącznika do wiadomości, nie spełniającego odpowiednich wymagań lub korekty jego treści (zawartości) bądź zmiany rozmiaru
8.3 Moderator obowiązany jest do:
- przestrzegania zasad ogólnych wynikających z regulaminu forum;
- przekazywania wszelkich sugestii dotyczących zasad funkcjonowania forum administratorowi;
- szczegółowego uzasadniania swoich decyzji, a w razie wątpliwości na tle stosowania regulaminu - do przedstawienia sprawy administratorowi forum
8.4 Moderator ma prawo usuwania wiadomości, przenoszenia jej do dowolnego działu oraz zamykania tematu jeżeli stwierdzi, że dana wiadomość:
- obniża ogólny poziom forum;
- została napisana w sposób niezrozumiały (niepoprawna pisownia, popełnienie licznych błędów ortograficznych, użycie slangu),
- została napisana w nieodpowiednim dziale,
- została napisana przy braku związku z tematem.
8.5 Administratorzy oraz moderatorzy dokonają wszelkich starań, aby na forum nie było:
- Jakichkolwiek materiałów niezgodnych z prawem, szkodliwych, zagrażających, molestujących, obraźliwych, wulgarnych, obscenicznych, profanujących, szerzących nienawiść, niedopuszczalnych pod względem rasowym, etnicznym lub innym, w tym, choć nie wyłącznie wszelkich materiałów zachęcających do postępowania stanowiącego przestępstwo, pociągającego za sobą odpowiedzialność karną, cywilną lub w inny sposób naruszającą jakiekolwiek obowiązujące prawo polskie.
- Danych osobowych, takich jak: wiadomości podające numery telefonów, numery ubezpieczenia społecznego, numery rachunków, adresy lub dane o pracodawcach.
9. Wszyscy polscy użytkownicy forum podlegają tej samej ocenie w zakresie: poprawnej pisowni, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie.
10. Użytkownik jest zobowiązany do niezwłocznego wykonania czynności wymienionych w upomnieniu lub poleceniu, określonych przez moderatora np. poprawienie tytułu tematu, treści tematu, pisowni, błędów ortograficznych itp.

§4. Pisanie postów

1. Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania, to nie pisz wcale.
2. Pisz w odpowiednim forum. Nie pisz "gdzie popadnie".
3. Nie umieszczaj tego samego postu/tematu w więcej niż jednym forum.
4. Zanim stworzysz kolejny temat, poszukaj na forum czy twój problem nie był już poruszany. Swój problem możesz dopisać do istniejącego wątku zamiast tworzyć nowy.
5. Temat postu powinien odzwierciedlać jego treść, pokrótce opisywać problem. Jako temat nie podawaj nic nie mówiącego hasła jak Pomocy albo Mam problem. Poprawna nazwa tematu to gwarancja na łatwe wyszukiwanie i czytelne przeglądanie przez osoby zainteresowane. Niezastosowanie się do tego przepisu może spowodować nawet usunięcie całego wątku.
6. Nie używaj zbędnych znaków np. kilku ????? lub !!!.
7. Przestrzegaj zasady: Jeden temat - jeden problem (pytanie). Nie umieszczaj trzech pytań w jednym temacie. Ułatwi to kolejnym użytkownikom na łatwe wyszukiwanie.
8. W treści postu bądź precyzyjny i podawaj dokładne informacje dotyczące problemu. Pisz tak, żeby każdy Cię zrozumiał - wtedy szybciej uzyskasz odpowiedź.
9. Nie pisz postu pod swoim postem bez wyraźnej potrzeby. Jeżeli chcesz coś dopisać, kliknij przycisk "edytuj". Jeśli nie uzyskałeś odpowiedzi nie dopisuj postów typu: „Ludzie! Nikt nie wie?” czy „Proszę. Pomóżcie”.
11. Zabrania się używania wulgaryzmów oraz słów ogólnie uważanych za obraźliwe.
12. Staraj się unikać literówek oraz błędów ortograficznych i stylistycznych. Jeśli takie popełniłeś, to popraw je, klikając przycisk „edytuj”.
13. Nie formatuj niepotrzebnie czcionki - nie pisz pogrubioną czcionką, nie koloruj. Nie pisz postu WIELKIMI literami.
14. Nie pisz slangiem, który ostatnio jest popularny w Internecie: tesh, jush itd.
15. Nie pisz postów typu „To nikt nie wie?, Naprawdę nikt nie może mi pomóc?” (szczególnie tylko kilka godzin po napisaniu tematu - na forum nie każdy zagląda co 10 minut 24h/dobę) - a dzięki powiadamianiu o odpowiedzi na pewno zauważysz, gdy ktoś Ci odpisze. Jeżeli już zamierzasz odświeżyć temat, to spróbuj inaczej nakreślić problem, wzbogacić o pominięte szczegóły - może właśnie z braku precyzyjności nikt nie odpisał?
16. Forum służy do wymiany myśli i jest dobrem wszystkich odwiedzających - dlatego oczekuj na nim odpowiedzi (niemile widziane są prośby o odpisanie na gg/maila/cokolwiek innego) i jeśli znajdziesz rozwiązanie, poinformuj o tym innych.
17. Udostępnianie oraz prośba o udostępnianie nielegalnych materiałów objętych ochroną praw autorskich (muzyka, filmy, książki, gry itp..) jest zabronione. Dostęp do źródła takich informacji będzie kasowany, a użytkownik notorycznie łamiący ten punkt regulaminu i propagujący tego typu informacje podlega procedurze ostrzeżeń i banów.
18. Jeśli masz zastrzeżenia co do wypowiedzi innego forumowicza to najpierw przekaż mu je kulturalnie na PW. Odpowiedzi obraźliwe będą traktowane zgodnie z §3 punkt 3.3
19. Nie pisz postów nie związanych z tematem, ironizowanie w formie docinek czy uśmieszków,
20. Zabronione jest propagowanie i przepisywanie innych stron internetowych bez wyraźnej potrzeby i merytorycznego związku z tematem
21. Zabronione jest prześladowanie, obrażanie , ośmieszanie, używanie niecenzuralnych słów pod adresem innych użytkowników, stosowania różnych form zaczepki, złośliwości i kpin, ogólnie przyjętych za naruszenie netykiety i kultury obcowania na forum (wymiana osobistych uwag tylko na PW),
22. Użytkownik wysyłający wiadomość lub plik ponosi pełną odpowiedzialność prawną za zawarte w nich treści.
23. Zabrania się wysyłania na publiczne forum materiałów uzyskanych nielegalnie lub w inny sposób naruszających prawo
24. Zabrania się tworzenia wiadomości mających charakter reklamowy bez porozumienia z administratorem forum. W szczególności dotyczy to reklamowania innych polskich for oraz sklepów internetowych nie mających zgody administratora.
25. Zabrania się tworzenia wiadomości mających charakter spamu. Jako spam traktowane są również linki do stron aukcyjnych ze względu na ich czasowo ograniczoną aktualność.

§5. Podpis

1. Podpis powinien mieć maksymalnie do 7 linijek .
2. Zabrania się umieszczania w podpisie banerów i dużych grafik oraz danych osobowych w tym adresów mailowych i stron internetowych.
3. Podpis nie może zawierać żadnych słów niecenzuralnych i ogólnie uważanych za obraźliwe.

§6. Avatary

1. Rozmiar avataru nie może być większy niż 110x110 pikseli.
2. Emblemat nie może przedstawiać treści pornograficznych oraz innych, które mogłyby być niezgodne z prawem.

§7. Usunięcie konta

Konto może zostać zlikwidowane przez administratora, właściciela na wniosek użytkownika o zlikwidowanie konta lub na skutek naruszenia przez użytkownika regulaminu lub naruszenia obowiązujących przepisów prawa. Usunięcie konta nie powoduje usunięcia z portalu materiałów zamieszczonych przez użytkownika, chyba że są one niezgodne z regulaminem lub przepisami prawa. Użytkownik wnoszący o zlikwidowanie swojego konta ma prawo wnieść o zablokowanie użycia w przyszłości jego nicka na forum przez innych użytkowników.

§8. Postanowienia końcowe

1. Regulamin powinien być respektowany przez każdego użytkownika forum.
2. Użytkownicy nie przestrzegający regulaminu będą karani poprzez upomnienie, ostrzeżenie (3 ostrzeżenia = ban), a także w rażących przypadkach naruszenia regulaminu użytkownik zostanie natychmiast wydalony z forum.
3. Administratorzy i moderatorzy mają prawo do skasowania, przeniesienia, edycji tematu lub postu - gdy jego treść będzie zła i niestosowna. W niektórych przypadkach przewinienie będzie karane zgodnie z §7. Osoby odpowiedzialne za forum nie mają obowiązku tłumaczenia swoich decyzji dot. administrowania forum.
4. W sprawach nie ujętych regulaminem lub spornych interpretacja i głos decydujący należy do administratora forum lub, w jego zastępstwie, moderatorów.

Rejestrując się i udzielając na forum www.tortolandia.pl akceptujesz ten regulamin
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC