KONKURS MIESIĄCA - nowe zasady wyboru zwycięzcy
   Strona główna   Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: KONKURS MIESIĄCA - nowe zasady wyboru zwycięzcy  (Przeczytany 6661 razy)
tortolandia team
Administrator
Mistrz Babeczka/Ciacho
*****

Karma: 0
Offline Offline

Wiadomości: 705


« : Październik 16, 2014, 08:50:47 »

Witajcie

Staramy się od dłuższego już czasu nie ingerować, nie ustawiać, nie porządkować forum Tortolandia, ponieważ żyje ono swoim radosnym, prężnym i udanym życiem, dzięki Wam wszystkim. Ci co są z nami od długiego czasu, z pewnością pamiętają, że wszelkie nasze próby regulowania życia forum miały zawsze tyle samo zwolenników, co przeciwników i wywoływały zawsze niepotrzebne burze i zamieszania.

Pomimo to jednak, postanowiliśmy zareagować na powtarzające się wnioski i pretensje odnośnie głosowania i wyników konkursu.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy system głosowania jest zgodnie z naszą wiedzą i doświadczeniem maksymalnie zabezpieczony przed oszustwami poprzez następujące zabezpieczenia (stosowane powszechnie) :
- z jednego konta można oddać na dany tort tylko jeden głos
- z jednego adresu mailowego można oddać na dany tort tylko jeden głos
- z jednego IP można oddać na dany tort tylko jeden głos
Oznacza to w skrócie, że teoretycznie ktoś kto chce oddać "fałszywy" głos musiałby :
- użyć drugiego komputera
- założyć drugą skrzynkę mailową
- założyć drugie konto
Aby oddać kolejny "fałszywy" głos musiałby teoretycznie :
- użyć trzeciego komputera
- założyć trzecią skrzynkę mailową
- założyć trzecie konto
itd.
Jak zapewne zauważyliście użyliśmy sformuowania "teoretycznie". W praktyce bowiem, jak i w życiu, każdy system i każde zabezpieczenia można obejść. Jeśli ktoś bardzo chce może też zacisnąć zęby i powyższą procedurę wykonywania kolejnych "fałszywych głosów" wykonać 50 razy i wygrać. Na YouTube można znaleźć sposoby na wszystko

To że napisaliśmy, iż jest to możliwe - NIE OZNACZA, ŻE OŚMIELILIBYŚMY SIĘ ZARZUCIĆ KOMUKOLWIEK Z DOTYCHCZASOWYCH WYGRANYCH JAKIEKOLWIEK MANIPULACJE WYNIKIEM I NIE ROBIMY TEGO TERAZ.
Uważamy bowiem, że byłoby niezwykle krzywdzące wobec tych wygranych, którzy wygrali uczciwie, gdyby padł na nich choć cień wątpliwości. Pamiętajmy jak wielką krzywdę i przykrość możemy zrobić osobie, która wygrała uczciwie, a na którą rzucone zostanie oskarżenie o fałszerstwo. Ta myśl powinna zawsze powstrzymywać osoby, które lekkomyślnie takie oskarżenia rzucają. Pamiętajmy także, że głosowanie jest subiektywne, każdemu podoba się inny tort i pod innym kątem będzie go oceniał.

Ponieważ jednak z miesiąca na miesiąc temat się nasila, postanowiliśmy od bieżącego miesiąca wprowadzić ważną zmianę w regulaminie konkursu. Zmiana zostaje wprowadzona aż do odwołania lub pozostanie już na stałe.

Od miesiąca października br. Tort Miesiąca będzie wybierała Tortolandia Team, tak jak do tej pory wybierała Wyróżniony Tort.

Powyższa zmiana sposobu wybierania Tortu Miesiąca ma na celu przede wszystkim ograniczyć ryzyko krzywdzenia mylnymi osądami osób uczestniczących, a także wygrywających w konkursie. Nie chcemy przecież, aby ktoś, kto otrzymuje nieco więcej głosów zamiast cieszyć się z tego, bał się, że ktoś posądzi go o oszustwo. Uważamy, że to niedopuszczalne i mamy nadzieję, że powyższa zmiana oczyści atmosferę konkursu.

Nasz wybór Tortu Miesiąca z oczywistych względów będzie subiektywny, ale w szczególności będziemy zwracać uwagę na :

1. Nowatorstwo i pomysłowość projektu,
2. Czystość i profesjonalizm wykonania,
3. Stopień trudności zastosowanych technik zdobniczych,
4. Ilość oddanych głosów przez forumowiczów
5. Jakość zdjęcia i kompozycji fotograficznej
6. Doświadczenie konkursowe uczestnika konkursu


Punkty 1, 2, 3 i 5 nie wymagają chyba komentarza.
W kwestii punktu 4. będzie on miał duże znaczenie, ale nie ważące. Chcielibyśmy utrzymać dla Was zabawę w głosowanie i chcemy żeby wszystkim sprawiało to taką samą frajdę jak na początku historii forum Tortolandii. Nadal głosujcie na torty, które Wam się podobają, a my będziemy to brać pod uwagę. Pozwólcie jednak, że nasza subiektywna ocena będzie się czasami różniła od wyboru większości. Zastrzegamy jednak, że w sytuacji kiedy wybierzemy inny tort, niż ten który otrzymał najwięcej głosów, nigdy nie będzie to naszą sugestią, że ktoś próbował zafałszować wynik. Po prostu subiektywnie spodobał nam się inny tort i taki wybraliśmy - to wszystko.
W kwestii puntu 6. - uważamy, że "starym wyjadaczom konkursowym" należy postawić wyżej poprzeczkę, niż nowym. Ktoś kto olśniewał i zachwycał nas nie raz swoimi dziełami będzie musiał się postarać, aby znowu nas zaskoczyć i zachwycić. To chyba naturalne. Będziemy brać pod uwagę bowiem także doświadczenie w kwestii progresji postępów w wiedzy i umiejętnościach. Będziemy zawsze czekali nas coś jeszcze lepszego i jeszcze ciekawszego. Nowemu będzie więc siłą rzeczy łatwiej nas zaskoczyć nowym pomysłem lub innym stylem.

Jak już napisaliśmy nasz wybór Tortu Miesiąca z oczywistych względów będzie subiektywny i zdajemy sobie sprawę jak dużą odpowiedzialność bierzemy na siebie. Nie będziemy uzasadniać naszych decyzji, bo o "gustach się nie dyskutuje". Liczymy na to, że nasze wybory w większości będą się zgadzały z Waszymi odczuciami. Zdajemy sobie sprawę, że będą się zdarzały wypowiedzi nie zgadzające się z naszym wyborem w mniej lub bardziej bezpośredni sposób.

Jednego możecie być jednak pewni, od dziś oskarżenia o "kumoterstwa" lub "fałszerstwa" odchodzą w niebyt, bo jako Jury Konkursowe nie będziemy przecież sobie fundować i wręczać nagrody, tylko Wam drodzy forumowicze I będziemy to robić z ogromną przyjemnością !

Niech od dziś Konkurs na Tort Miesiąca będzie dla wszystkich forumowiczów wielką frajdą, a jego wyniki niech jak najczęściej będą niewiadomą i niespodzianką dla wszystkich do samego końca !

Na koniec jeszcze jedna ważna i dobra wiadomość - na Waszą prośbę przywracamy Edycje Specjalne konkursu. Zaczynamy od tej "strasznej" halloweenowej na "najokropniejszy" tort tegorocznego Halloween, a zaraz potem edycja Świąteczna.

Pozdrawiamy serdecznie Was wszystkich
Tortolandia Team
Zapisane
martunka
Babeczka/Ciacho
*

Karma: 0
Offline Offline

Wiadomości: 14


« Odpowiedz #1 : Październik 24, 2014, 07:58:03 »

No i już pozamiatane,popieram!
Zapisane
subtelna 32
Świeży wypiek :)


Karma: 0
Offline Offline

Wiadomości: 7« Odpowiedz #2 : Grudzień 02, 2014, 08:52:16 »

no i w końcu wszystko będzie jasne Chichot
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC